• Prawo odstąpienia od umowy na odległość

POBIERZ FORMULARZ TUTAJ

INFORMACJE DOTYCZĄCE KORZYSTANIA Z PRAWA ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Większość osób robiących zakupy w Internecie zastanawia się, co się stanie, jeśli otrzymany towar nie spełni ich oczekiwań, np. obroża okaże się za duża lub źle wymierzymy legowiska dla naszego pieska lub kotka i będzie za małe lub za duże. Ustawa przewiduje możliwość zwrotu nie używanego towaru w ciągu 14 dni od daty otrzymania, nie dając wam w ten sposób czasu na zastanowienie się. Jednakże w trosce o bezpieczeństwo i komfort zakupów w naszym sklepie wydłużamy ten termin do 60 dni. Tak, masz 60 dni na zastanowienie się o odstąpieniu od umowy i 30 dni na zwrot zakupionych u nas produktów nieużywanych od momentu podjęcia decyzji i poinformowania nas o tym. Razem masz aż 90 dni aby całkowicie odstąpić od umowy. (Nie dotyczy zakupów na raty )

W sklepie www.onlyfood.pl podchodzimy do zwrotów bardzo liberalnie niż zobowiązuje nas do tego prawo. Dlaczego? Wiemy, że zwierzaki mają swoje gusta, przyzwyczajenia czasami chorują itp. Dlatego drogi kliencie jeśli np. zostały Ci nieotwarte, ważne opakowania karmy zakupione w sklepie www.onlyfood.pl i chcesz je zwrócić nawet po upływie terminu ustawowego nie przejmuj się tym napisz do nas. Wymagamy jedynie, aby towar nie nosił śladów użytkowania i był pełnowartościowy, w przypadku karmy termin ważności nie może być krótszy niż 5 miesięcy.

Zwroty w sklepie www.onlyfood.pl są dziecinnie proste: jeśli chcesz zwrócić zakupiony u nas, pełnowartościowy towar napisz do nas na biuro@onlyfood.pl – odeślemy Ci formularz zwrotu oraz adres, na który należy dostarczyć produkty. Formularz zwrotu możesz także pobrać tutaj (u góry) wzór odstąpienia od umowy. Przesyłka zwracanych produktów odbywa się na koszt Klienta, ale poza tym nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów.

Szanowni Państwo, jeżeli nie jesteście zadowoleni z dokonanego zakupu, firma www.onlyfood.pl szanuje obowiązujące prawo i nie ma powodów do zmartwień. Nie robiliśmy i nie będziemy robić żadnych trudności. Sprawa jest prosta nie podoba Wam się produkt to odeślijcie a My zwrócimy pieniądze. Prościej sie nie da. Poniżej zamieściliśmy informacje, które pozwolą Wam złożyć reklamację lub dokonać zwrotu towaru w ramach odstąpienia od umowy.

Wszystkie Wasze wątpliwości możecie zgłosić na adres biuro@onlyfood.pl dokonamy natychmiastowych starań aby je wyjaśnić.

Zgodnie z prawem mają Państwo czas na odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni jednak wychodząc na przeciw Waszym oczekiwaniom sklep www.onlyfood.pl zgodnie z regulaminem sklepu wydłużył ten termin. Każdy klient sklepu www.onlyfood.pl może odstąpić od niniejszej umowy w terminie 60 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny, co w sposób oczywisty da Wam czas na podjęcie ostatecznej decyzji o odstąpieniu.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni zgodnie z prawem w naszym sklepie po 60 dniach od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

W celu skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia woli wysyłając pismo pocztą lub mailem. Preferujemy jednak oficjalne pismo aby nie było żadnych niejasności, a decyzja dokładnie przemyślana. Pismo wraz z wypełnionym drukiem proszę przesłać na adres: Sebastian Juszczak 63-400 Ostrów Wielkopolski ul. Żeromskiego 2b/9.

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak zgodnie z przepisami prawa nie jest to obowiązkowe.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni ( zgodnie z obowiązującą ustawą) a w ciągu 60 dni zgodnie z regulaminem sklepu od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie - w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Proszę odesłać lub przekazać nam rzecz niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 30 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 30 dni od dnia poinformowania Nas o tym.

Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Reasumując sklep www.onlyfood.pl dał Państwu czas ( nie 14 dni jak przewiduje ustawa ) ale 60 dni na podjęcie decyzji o odstąpieniu od umowy i 30 dni na odesłanie nam produktu od chwili zawiadomienia nas o tym. Wydłużając w ten sposób ustawowe terminy mamy nadzieję, że przyczyni się to do komfortu zakupów w naszym sklepie i zadowolenia naszych klientów. ( Nie dotyczy zakupów na raty ).

 

z poważeniem zespół sklepu internetowego www.onlyfood.pl

  • Sklep zamknięty

strona w budowie